HAKKIMIZDA

 

 

Hatay doğumlu, eğitimini İstanbul’da tamamlamış Selahaddin Toma, eğitimini tamamladıktan sonra atalarından kalma Toma çiftliğinde tarım ve hayvancılıkla uğraşmaya başlamıştır. Toma ailesi 1800’lü yıllardan beri buğday, mısır, pamuk başta olmak üzere pek çok tarım ürünü üreten bir ailedir. Toprağa olan bağlılığını ailesinden alan Selahaddin Toma’nın tarımla uğraşmaya başlaması, onun Hatay’ın değerli ürünleri olan zeytin ve nar ile ayrıca ilgilenmesine ve bu lezzetler üzerinde çalışmalar yapmasına vesile olmuştur.

Hatay’ın yüz yıllık ağaçları, verimli toprakları ve denize olan yakınlığı sayesinde, bu bölgede hasat edilen zeytin ve narların kendine has bir aroması vardır. Bu ürünlerin üretilmesi ve daha fazla tanıtılması amacıyla Selahaddin Toma 2014 yılında Amichia markası ile birlikte zeytin, zeytinyağı ve nar ekşisi üretim tesisini faaliyete geçirmiştir. Selahaddin Toma, faaliyetlerini 2016 tarihinden itibaren Tomazade Gıda Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. altında Amichia markası ile birlikte devam ettirmektedir. Amichia tesisinde dalından erken toplanan zeytinlerden elde edilen zeytinyağları filtrelenmekte ve tüketici ile buluşturulmak üzere özenle paketlenmektedir. Geleneksel kaynatma metodu ile Katırbaşı cins narlardan elde edilen nar ekşileri ise, farklı ambalaj çeşitleri ile paketlenir.

Amichia ürünleri bugün Türkiye’nin başlıca otel, restorant, cafe ve market zincirlerinde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Amichia, perakende müşterileri için yeşil zeytin, natürel ve sızma zeytinyağları ve Hatay’ın en değerli ürünlerinden biri olan Katırbaşı türü narlarından üretilmiş olan nar ekşisini sunar. Müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm olmayı hedefleyen Amichia, Hatay’ın kendine has lezzetlerinin Türkiye’de ve dünyada daha fazla tanınmasını amaçlamaktadır.

 

 

ABOUT US

 

 

Born in Hatay, Selahaddin Toma completed his education in İstanbul and he started to get engaged with farming and breeding in Toma farm in Hatay, inherited from his ancestors. Toma family is an established family producing agricultural products particularly wheat, corn and cotton since 1800s. Being loyal to Hatay’s lands as his family, farming motivated Selahaddin Toma to pay special attention to olive and pomegrante which are precious farming products of Hatay.

Owing to the ancient trees and fertilised lands of Hatay and vicinity to sea, the olives and pomegranates harvested in this region have special aromas. Selahaddin Toma has established a facility for production of olive, olive oil and pomegranate syrup in 2014 to promote these products in Turkey and abroad. As of 2016, Selahaddin Toma continues his operations with Amichia brand through a company, Tomazade Gıda Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. In Amichia facility, the olive oils produced from early harvested olives, are filtered and carefully packed to meet the consumers. In addition, the pomegranate syrups which are produced from Katırbaşı type of pomegranates through traditional boiling method, are prepared in different types of packages.

Today, Amichia products are used in leading hotel, restaurant, cafe and market chains of Turkey. In addition to this,  Amichia offers green olive, virgin and extra-virgin olive oils and pomegranate syrups produced from Katırbaşı type of pomegranates for its retail customers. Providing tailor-made solutions for its customers, Amichia aims to promote the special tastes of Hatay in domestic and international market.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR