1 Kg Katırbaş Nar Ekşisi
1 Kg Katırbaş Nar Ekşisi

1 Kg Katırbaş Nar Ekşisi (213)

Marka : Amichia

Bizler, doğal ve geleneksel nar ekşisi üretimi için, Hatay’ın bereketli topraklarındaki, en eski ve en özel geleneksel nar cinslerini sizler için kullanmaktayız.

      Geleneksel, doğal Hatay narlarının en belirgin özelliği tatlı ve ekşi bir aromaya sahip oluşlarıdır.

Nar hasadı 3 aşamadan oluşur:

1.Aşama: En büyük, en kaliteli, çatlağı veya sıyrığı olmayan doğal ve geleneksel narlar özenle toplanır. Bu en lezzetli narlar, en değerli ve en özel narlarımızdır.(Amichia firması olarak sağlığınız için sadece bu en özel narları kullanmaktayız.)

2.Aşama: Orta sınıf narlar toplanır, bu ürünlerin, çok minik sıyrıkları ve çizikleri vardır. Bu narlar, orta değerdedir.

3.Aşama: Çatlak, yere dökülmüş, ezilmiş ve sıyrıkları olan narlar toplanır. Iskarta diye adlandırılan bu sınıf narlar, en az değere sahip olan narlardır.

      Eski zamanlarda 3. aşama olarak adlandırdığımız bu ürünler, ziyan olmasın diye nar ekşisi yapılırdı. Bizler Amichia firması olarak yapılan geleneksel ve özel olan nar ekşilerimizde sadece 1.aşama olarak adlandırdığımız, en kaliteli ve en özel narlarımızı kullanmaktayız.  Bu en özel ve en değerli geleneksel narlar, Amichia nar ekşisinin, çok özel, eşsiz, yoğun aramolı ve keskin bir tada sahip olmasını sağlar.

      Geleneksel, özel, eşsiz lezzetli olan Amichia nar ekşisi üretim yöntemi:

      Toplanan, geleneksel, en kaliteli ve en özel narlar, herhangi bir makine desteği olmadan el ile ayıklanır. Ayıklanan bu özel narlar, büyük filelerin içerisinde toplanır.

Ve havuz adını verdiğimiz, aktarım bölgesinde büyük taşlar ile baskı uygulanarak sıkılır.

Çıkan nar suyu, bakır kazanlarda 6-7 saat boyunca kaynatılır. Bu bakır kazanlardaki nar suyunu kaynatırken, tıpkı binlerce yıllık geleneksel yöntemde olduğu gibi, en doğal yöntem olan odun ateşi kullanılır. Bu doğal üretim yöntemi, geleneksel ve en sağlıklı üretim yöntemidir. Bu nedenle, bu geleneksel üretim yöntemi Amichia nar ekşilerini; eşsiz, özel, sağlıklı ve yaşam kaynağı olan bir nar ekşisine dönüştürür. Kömür veya diğer gaz yöntemleri ile kaynatılan ürünlerde, asla istenilen yoğunluk, lezzet ve sağlık yakalanamaz. Amichia nar ekşileri, binlerce yıllık gelenekleri yaşatmaya devam ederek, insanlığa sağlık yatırımları yapmaya devam edecektir
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR